Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Транспортні системи


Загоруй Олег Олексійович. Вплив паркування транспорту на пропускну здатність вулично-дорожньої мережі. : Дис... канд. наук: 05.22.01 - 2008.



Анотація до роботи:

Загоруй О.О. Вплив паркування транспорту на пропускну здатність вулично-дорожньої мережі. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.22.01 – транспортні системи. – Національний транспортний університет, Київ, 2007.

За результатами досліджень встановлені особливості використання легкових індивідуальних автомобілів в містах. Аналіз мережі автомобільних стоянок показав, що паркування транспортних засобів біля тротуарів погіршує видимість, знижує пропускну здатність вулиці, підвищує імовірність виникнення дорожньо-транспортних подій.

У роботі розроблено методику формування процесу паркування з використанням автомобільної стоянки, як інженерно-планувального заходу організації дорожнього руху, що дає змогу максимально звільнити проїзну частину вулиці від транспорту, що стоїть.

На основі результатів досліджень характеристик руху потоків автомобілів у зоні впливу стоянок запропоновано методику визначення умов безпеки руху транзитних автомобілів, при зміні руху автомобілів, що заїжджають та виїжджають з автомобільної стоянки. Сформульовано принцип визначення втрат часу автомобілів у зоні впливу стоянок при зміні швидкості руху автомобілів та пропускної здатності вулиці.

  1. Аналіз мережі автомобільних стоянок показав, що паркування транспортних засобів повздовж тротуарів справляє визначений формуючий вплив на режим руху автомобілів: погіршує видимість, знижує пропускну здатність вулиці на 20 – 40%, знижує середню швидкість руху транспортного потоку на 40 – 60%, підвищує імовірність виникнення дорожньо-транспортних подій.

  1. Проведеними дослідженнями структури стану і техніко-економічних параметрів мережі автомобільних стоянок (системи паркування) встановлено, що існуюча мережа за своїми комплексними і якісними показниками не відповідає потребам учасників дорожнього руху. Основними недоліками є: невідповідність попиту місткості (кількість місць паркування), нераціональне розміщення, зручності під’їзду і виїзду.

  2. У зоні впливу автомобільної стоянки спостерігається закономірність зміни умов руху транспортного потоку за рахунок автомобілів, що здійснюють з’їзд на стоянку а також виїзд зі стоянки. Це приводить до зміни швидкості руху, при в’їзді у зону впливу стоянки швидкість знижується, а при виїзді – збільшується; знижується також пропускна здатність вулиці.

  3. Розроблено алгоритм формування системи паркування транспортних засобів з використанням автомобільної стоянки, як інженерно-планувального заходу організації дорожнього руху, який обумовлений визначенням потреби у стоянках для “транспортного району”, середнього часу знаходження автомобіля на стоянці (час паркування), середнього значення чекання водіями вільного місця на стоянці і дає змогу максимально звільнити проїжджу частину вулиці від транспорту, що стоїть. Таким чином, використовуючи систему стоянок як інженерно-планувального заходу організації дорожнього руху і задаючи різні стартові умови, можна забезпечити різні зручності руху.

  4. На основі розробленого алгоритму формування системи паркування розроблено методику визначення кількості автомобільних стоянок та зміни їх пропускної здатності, а також зміну пропускної здатності вулиці в залежності від кількості автомобільних стоянок для “транспортного району”, “транспортної зони”.

  5. Алгоритм визначення зміни пропускної здатності вулиці дає можливість визначити втрати часу ТS. Дослідження залежності пропускної здатності від швидкості дозволили оцінити втрати часу автомобільним транспортом у різних умовах руху при різних інтенсивностях руху і розробити методику визначення втрат часу. Розроблена методика визначення умов безпеки руху транспортних засобів у районах інтенсивного паркування транспорту дозволить оцінити ділянку дороги, яка розглядається за ступенем небезпеки: дуже небезпечна, небезпечна, малонебезпечна, безпечна.

Публікації автора:

  1. Загоруй О.О. Використання автомобільної стоянки для паркування як інженерно-планувального заходу організації дорожнього руху // Безпека дорожнього руху України. – 2006. – № 1-2(21). – С. 56–57.

  2. Загоруй О.О. До питання про вплив паркування на пропускну здатність вулично-дорожньої мережі // Безпека дорожнього руху України. – 2003. – № 1-2(15). – С. 36–38.

  3. Загоруй О.О. Зміна пропускної здатності вулиці через інтенсивності обороту вуличної стоянки // Безпека дорожнього руху України. – 2004. – № 3(18). – С. 69–71.

  4. Загоруй О.О. Контролювання паркування транспорту на вулично-дорожній мережі міста // Автомобільні дороги і дорожнє будівництво. – К.: НТУ, 2004. – Вип. 71. – С. 16–19.

  5. Загоруй О.О. Один з підходів до вирішення питання про паркування транспорту // Безпека дорожнього руху України. – 2003. – № 3-4(16). – С. 50–54.

  6. Загоруй О.О. Характеристики і основні залежності паркування транспортних засобів // Безпека дорожнього руху України. – 2005. – № 1-2(20). – С. 60–65.

  7. Поліщук В.П., Загоруй О.О. До питання щодо паркування автомобілів // Коммунальное хозяйство городов. – К.: Техніка, 2004. – Вып. 58. – С. 175–180.