Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Біологічні науки / Біохімія


Савчук Олексій Миколайович. Вплив структури поверхні фібринового згустку на процеси взаємодії з компонентами фібринолітичної системи: Дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / НАН України; Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна. - К., 2002. - 116арк. - Бібліогр.: арк. 103.



Анотація до роботи:

Савчук О.М. Вплив структури поверхні фібринового згустка на процеси взаємодії з компонентами фібринолітичної системи. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.04 – біохімія. – Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України. Київ, 2002.

Дисертація присвячена питанням утворення фібринових згустків та їх взаємодії з фібринолітичною системою.

Проведені дослідження показали, що на поверхні фібринових згустків, які формуються за присутності розділу двох фаз, утворюється структура (поверхневий шар), яка відрізняється від структури згустку. За умови відсутності границі розділу двох фаз формування поверхневого шара в фібриновому згустку не спостерігається. Електроно-мікроскопічні дослідження дозволили розрахувати товщину поверхневого шару: для дезАА-фібрину – 25,8 нм, для дезААВВ-фібрину – 29 нм.

Аналіз процесу гідролізу згустків плазміном показав, що ступінь їх стабілізації практично не впливає на швидкість ферментативного розщеплення фібринових згустків без поверхневого шару. Для згустків з поверхневим шаром швидкість гідролізу пропорційно знижується в залежності від ступеня стабілізації. Дослідження процесу активації плазміногена тканинним активатором плазміногена на поверхні фібринових згустків з різною структурою поверхні показав, що швидкість активації в випадку нестабілізованого, стабілізованого по g- або a-,g-ланцюгам фібрину вища в присутності на поверхні згустку шара. Аналіз процесів сорбції на фібринових згустках з різною структурою поверхні молекул плазміногена, тканинного активатора плазміногена та альфа2-антиплазміна показав різницю в кількості зв’язаного плазміногена з поверхнею згустка (в присутності поверхневого шара кількість сорбуючого плазміногена більша).

Знайдені особливості структури фібринових згустків, пов’язані з умовами їх формування, (присутність або відсутність поверхневого шара) визначають особливості протікання процесів взаємодії згустків з компонентами фібринолітичної системі, що може обумовлювати різницю в ступені резистентності фібринових згустків у кровотоці.

  1. Показано утворення особливої структури на поверхні фібриновому згустку - поверхневого шару внаслідок формування фібринового згустку на поверхні розділу двох фаз. В згустку, сформованому в умовах одної фази, ця структурна особливість будови згустку не знайдена.

  2. Розроблено моделі фібринових згустків, з поверхневим шаром та без нього для дезАА- та дез ААВВ- фібрину.

  3. Встановлено та досліджено за допомогою розроблених моделей методом трансмісійної та скануючої електронної мікроскопії особливості структури фібринових згустків з поверхневим шаром та без нього: будова, розміри, розміщення протофібрилярних та фібрилярних структур.

  4. Показано, що структура поверхні фібринового згустку впливає на активацію плазміногена тканинним активатором на поверхні полімерного фібрину та швидкість гідролізу плазміном згустків. Встановлено відміни в якісному складі розчинних продуктів деградації фібринових згустків та кількості сорбованих молекул плазміногена та тканинного активатора плазміногена на поверхні полімерного фібрина.

  5. Встановлено, що присутність на поверхні полімерного фібрину структури - поверхневого шару обумовлює різницю в резистентності фібринових згустків, що утворюються в кровотоці.

Публікації автора:

  1. Савчук А.Н., Макогоненко Е.М. Особенности структуры сгустков фибрина, связанные с условиями формирования геля // Укр. біохім. журнал. – 2001. – Т. 73, № 4. – С. 123-127.

  2. Савчук А.Н. Активация плазминогена тканевым активатором плазминогена на сгустках, имеющих различную структуру поверхности // Укр. біохім. журнал. – 2001р. - № 3. – С. 87-90.

  3. Савчук А.Н., Волков Г.Л. Связывание плазминогена и его тканевого активатора с фибриновыми сгустками, имеющими различную структуру поверхности // Допов. НАН України. – 2001. - № 11. – С. 171 – 174.

  4. Савчук О.М. Активація плазміногена тканинним активатором плазміногена на згустках фібрину з різною структурою поверхні // Укр. біохім. журн. – 2002. – Т.74, № 1. – С. 145 – 14.

  5. Савчук А.Н. Структура фибриновых сгустков, сформированных в различных условиях, и их резистентность к лизису // Укр. біохім. журн. – 2002. – Т.74, № 4б(додаток 2). – С. 54.

  6. Savchuk A., Makogonenko E., Chernyshov V. and Cederholm-Williams S. Structure and resistance to plasminolysis of fibrin clots formed in tube or inside agar gel// XVth International congress on fibrinolysis and proteolysis, Hamamatsu. – 2000. – Abst. 111.