Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Ветеринарні науки / Ветеринарна мікробіологія та вірусологія


53. Ситюк Микола Петрович. Визначення оптимальних строків вакцинації поросят проти класичної чуми свиней, одержаних від імунних свиноматок: дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Національний аграрний ун-т. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Ситюк М.П. Визначення оптимальних строків вакцинації поросят проти класичної чуми свиней, одержаних від імунних свиноматок. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.03 – ветеринарна мікробіологія та вірусологія. Національний аграрний університет, К., 2004.

У роботі показані оптимальні строки вакцинації поросят проти класичної чуми свиней, що народжені імунними свиноматками. Визначено вплив материнських антитіл на формування активного поствакцинального імунітету проти КЧС із застосуванням живих вірусвакцин: АСВ і ЛК-М в умовах господарств. У всіх випадках вивчалась імунологічна відповідь у тварин на введення обох вакцин. Наявність антитіл до вірусу КЧС в сироватках крові, молозива, молока визначали імунопероксидазним тестом у реакції нейтралізації на перещеплюваній культурі клітин SK-6. В умовах біофабричного виготовлення та контролю імуногенності даних вакцин встановлені показники захисного рівня поствакцинальних антитіл проти введення вірулентного вірусу КЧС штам, “Ші-Мінь”, в дозі 104 ЛД 50/см3.

Головним у роботі було вивчення імунологічної відповіді при вакцинації поросят, що походять від імунних проти вірусу КЧС свиноматок. Ці дослідження проведені у двох господарствах Київської області з різною технологією ведення свинарства (СВАТ “Агрокомбінат Калита” і Агрофірма “Агрома”). Виявлена корелятивна залежність передачі пасивних антитіл свиноматками народженому молодняку. Визначено період перебування материнських антитіл у сироватках молока свиноматок та крові їх поросят. Показано вплив материнських антитіл на формування активного поствакцинального імунітету проти КЧС у строки щеплень поросят 45, 60 і 90 денного віку.

Для виявлення антигену вірусу КЧС у патологічному матеріалі запропонований прискорений спосіб діагностики КЧС з використанням кролячого антисвинячого імуноглобуліну G, міченого пероксидазою хріну.

Застосування, в особливих випадках, десятикратних доз згаданих вакцин може бути ефективним і здатним захищати тварин.

1. Визначені оптимальні строки вакцинації поросят, народжених імунними свиноматками проти класичної чуми свиней. Показано, що материнські антитіла при застосуванні вірусвакцин АСВ і ЛК-М негативно впливають на формування поствакцинального імунітету. Розроблено прискорений спосіб діагностики КЧС з використанням кролячого антисвинячого імуноглобуліну G, міченого пероксидазою хріну (патент на винахід № 58868 А, 2003).

2. Наявність антитіл у неімунних до КЧС тварин після введення протичумних вакцин ЛК-М та АСВ виявляли на 7-у та 10-у доби відповідно.

3. Захисним рівнем гуморальних антитіл до КЧС є титр 2,12 log 2 і вище. Такі тварини не хворіють при зараженні їх високовірулентним штамом “Ші-Мінь” в дозі 104 ЛД50/см3.

4. Рівень материнських антитіл проти КЧС у поросят залежить від вихідного у свиноматок і корелює у перші доби після народження із титром антитіл сироваток молозива та крові їх матерів (r= 0,8 – 0,9).

5. Колостральні антитіла в сироватках молока імунних до КЧС свиноматок зникають до кінця другої декади після опоросу.

6. Строки присутності та наступного зниження пасивно-набутих материнських антитіл у поросят, одержаних від імунних проти КЧС свиноматок, суто індивідуальні і залежать від вихідного рівня кожної матері, але у переважної більшості таких поросят згадані антитіла до 90-добового віку повністю зникають і лише у поодиноких тварин виявляються на рівні слідових – 0,33 log 2.

7. Поствакцинальний імунітет у щеплених проти КЧС поросят залежить від вихідного рівня материнських антитіл. Рівень антитіл 0,19 ± 0,1 log 2 і нижче здатна долати вакцина АСВ, а рівень 5,1 ± 0,31 log 2 - вакцина ЛК-М.

8. Розроблені науково обгрунтовані рекомендації оптимальних термінів вакцинації молодняка свиней.

9. Застосування підвищених доз біофабричних вірусвакцин дозволяє захистити тварин безпосередньо в осередку КЧС.