Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Фізика твердого тіла


Куницька Любов Юріївна. Взаємодія електромагнітного випромінення з наноструктурними системами різної природи на границі розділу фаз. : Дис... канд. наук: 01.04.07 - 2009.



Анотація до роботи:

Куницька Л.Ю. Взаємодія електромагнітного випромінення з наноструктурними системами різної природи на границі розділу фаз. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.07- фізика твердого тіла.- Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, Україна, 2008.

Вдосконалено чисельно-аналітичні методи розрахунку перерізів розсіяння та поглинання електромагнітного випромінення на багатошарових наночастинках, що знаходяться поблизу підкладки. Досліджено кульові наночастинки, що складаються з довільної кількості шарів з різними діелектричними проникностями і, наночастинки зі змінною діелектричною проникністю вздовж радіальної координати. Досліджено вплив різних чинників на зсув частот поверхневого плазмового резонансу в суцільних наночастинках Au, Ag та наночастинках з оксидною оболонкою. Розроблено метод знаходження ефективної діелектричної проникності матричних дисперсних систем з двошаровим включеннями кульової форми.

Розроблено методику формування електретних темплатів на основі фоточутливих нанокомпозиційних матеріалів, що містять 1,5 мас.% CdSe та 2,4,7-тринітро-9-флуоренону, в електрофотографічному процесі. Показано, що розташування та симетрія осаджених на поверхню електретного темплату кластерів Au, одержаних напиленням у вакуумі, задаються топологією світлового поля голограми, яке використане для формування темплату. Запропоновано механізм самовпорядкування кластерів під час напилення Аu на поверхню темплату, що полягає у електрокінетичному русі атомів у локальному електричному полі Е=120 МВ/м поблизу поверхні та їх адсорбції на поверхні з утворенням наноострівців.

Проаналізовано процес утворення лазер-індукованих поверхневих періодичних структур при накладанні на поверхню твердого тіла інтерференційних картин, що утворюється кількома лазерними пучками. Розроблено метод розв’язку нестаціонарної задачі теплопровідності для періодичної системи джерел і розраховані теплові поля та швидкість зміни температури у часі у приповерхневих шарах різної природи. Розроблено фізичну модель формування гартівних напружень та визначено середні значення компонентів тензора напружень для нанокристалічних сплавів, отриманих різними методами (гартування розтопу, газотермічне напилення).