Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Інфекційні хвороби


Чабан Тетяна Володимирівна. Взаємозв'язок процесів ПОЛ/АОС, системи цитокінів, клітинного імунітету у хворих на хронічний гепатит С та їх корекція : Дис... д-ра наук: 14.01.13 - 2008.



Анотація до роботи:

Чабан Т.В. Взаємозв’язок процесів ПОЛ/АОС, системи цитокінів, клітинного імунітету у хворих на хронічний гепатит С та їх корекція – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.13 – інфекційні хвороби. – ДУ "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України", Київ, 2008.

Дисертація присвячена питанням патогенезу хронічного гепатиту С (ХГС). Обстежено 360 хворих на ХГС з різним ступенем активності патологічного процесу в печінці. Показано, що саме дисбаланс в системі ПОЛ/АОС грає важливу роль в механізмах деструкції гепатоцитів, прогресування запального процесу в печінці, є причиною розвитку фіброзу та цирозу в тканині печінки.

Встановлено, що при ХГС має місце зниження a- та g-інтерферонпродукуючої функції лімфоцитів. Відображені особливості продукції IL-1b, IL-2, IL-6, IL-8, IL-12, TNF, TGF-b1, IL-1Ra, IL-4 та IL-10 у хворих на ХГС. Виявлені зміни з боку субпопуляційного складу лімфоцитів, що призводять разом з недостатністю інтерфероногенезу та зсувами в системі цитокінів до формування імунодефіцитного стану у хворих на ХГС.

З метою корекції означених порушень використовували індуктор ендогенного інтерферону аміксин ІС та його комбінацію із синтетичним аналогом нуклеозидів веро-рибавірином. Відмічений клінічний, антиоксидантний, імуномодулюючий та слабкий противірусний ефект аміксина ІС.

У дисертаційній роботі розкрито особливості функціонування системи ПОЛ/АОС, інтерфероногенезу, низки цитокінів і клітинної ланки імунітету у хворих з різною активністю хронічного гепатиту С. Показаний їх взаємозв’язок та зв'язок з процесами фіброзоутворення. На підставі отриманих даних обґрунтовано нове рішення проблеми підвищення ефективності лікування хворих на хронічний гепатит С шляхом довготривалого застосування інтерфероногену аміксину ІС та комбінації аміксину ІС з веро-рибавірином, що дозволяє поліпшити клінічний перебіг захворювання, запобігти подальшому розвитку запального процесу, усунути виниклі метаболічні та імунологічні порушення, покращити якість життя хворих.

1. У хворих на хронічний гепатит С встановлено інтенсифікацію процесів перекисного окислення ліпідів, яка супроводжується накопиченням дієнових кон’югатів і малонового діальдегіду. Ступінь виразності таких змін пов'язаний з активністю патологічного процесу в печінці. Зростання вмісту дієнових кон’югатів і малонового діальдегіду в сироватці крові та еритроцитах відбувалося паралельно із збільшенням активності гепатиту. Найбільшу концентрацію дієнових кон’югатів і малонового діальдегіду виявлено в сироватці крові та еритроцитах хворих із вираженою активністю патологічних змін в печінці. Такі хворі частіше скаржилися на адинамію, емоційну лабільність, зниження працездатності, відсутність апетиту, втрату маси тіла, порушення процесів травлення; встановлено підвищення концентрації загального білірубіну, активацію АлАТ більш ніж в 10 разів, у 71,1 % хворих спостерігалася гіпопротеїнемія, у 61,1 % – диспротеїнемія, у 46,7 % – гепатомегалія, 53,3 % – гепатоспленомегалія.

2. У сироватці крові та еритроцитах хворих на хронічний гепатит С встановлено зменшення кількості відновленого глутатіону та зниження активності глутатіонредуктази, які поглиблювалися разом із зростанням активності гепатиту. Значне зниження функціональної активності антиоксидантної системи спостерігалося у хворих з помірною та вираженою активністю гепатиту. Встановлено зворотний виражений кореляційний зв’язок між кількістю продуктів ПОЛ і показниками глутатіонової протиперекисної системи. Об’єктивним показником функціонального стану системи антиоксидантного захисту є індекс декомпенсації (G-SH/МДА), який доцільно використовувати для обґрунтування призначення препаратів з антиоксидантним механізмом дії.

3. Поглиблення дисбалансу в системі ПОЛ/АОС супроводжувалося зростанням активності запального процесу в печінці та активацією фіброзоутворення, про що свідчить зростання індексу фіброзу за дискримінантною лічильною шкалою. При мінімальній та слабко вираженій активності хронічного гепатиту С переважали хворі з ознаками слабкого фіброзу (відповідно 56,7 і 51,1 %). При помірно вираженій та вираженій активності гепатиту індекс фіброзу був понад 4, збільшувалася кількість хворих з ознаками помірного фіброзу та цирозу (62,2 і 82,2 %).

4. У хворих на хронічний гепатит С відбувається зниження концентрації сироваткового інтерферону та продукції лейкоцитами IFN-a та IFN-g. Прогресування недостатності інтерфероногенезу співпадає із збільшенням активності запального процесу в печінці. Найменші показники IFN-a та IFN-g (в 5 та 5,8 разу менше за норму) встановлені у хворих на хронічний гепатит С із підвищенням активності АлАТ більш ніж в 10 разів.

5. У сироватці крові хворих на хронічний гепатит С спостерігалося підвищення концентрації цитокінів IL-1b, IL-2, IL-6, IL-8, IL-12, TNF, яке прогресувало разом із зростанням активності хвороби. Встановлено, що кількість IL-4, IL-10 та IL-1Ra за умов низької активності хронічного гепатиту С збільшувалася. Але із зростанням активності патологічного процесу в печінці вміст означених цитокінів знижався і був нижче за норму. Поряд з цим, виявлено неоднозначні зміни з боку TGF-b1: якщо при мінімальній, слабко та помірно вираженій активності ХГС вміст цього цитокіну поступово підвищувався, то при подальшій активації запального процесу в печінці його показник був нижче, ніж у здорових людей.

6. У хворих на хронічний гепатит С відбуваються зміни субпопуляційного складу лімфоцитів у вигляді зменшення загальної кількості Т-лімфоцитів, Тh-лімфоцитів, NK-клітин. Мають місце зсув імунорегуляторного індексу Th/Ts в бік Ts–лімфоцитів, дисбаланс Th1/Th2-лімфоцитів, підвищення числа В-лімфоцитів та зниження показника Т/В-лімфоцитів, що свідчить про значні порушення захисних властивостей організму хворих.

7. Встановлено прямий кореляційний зв’язок між індексом декомпенсації АОС і станом інтерфероногенезу (r= 0,963), а також зворотну кореляцію індексу декомпенсації АОС та індексу фіброзу за ДЛШ (r= -0,993), що свідчить про участь метаболічних процесів та інтерфероногенезу в механізмах розвитку патологічного процесу та фіброзоутворення при хронічному гепатиті С.

8. Монотерапія аміксином ІС призводила до зниження в сироватці крові та еритроцитах хворих на хронічний гепатит С концентрації продуктів ПОЛ, підвищення функціональної активності системи глутатіону, активації зниженого інтерфероногенезу, усунення дисбалансу в системі регуляторних цитокінів (IL-1b, IL-2, IL-6, IL-8, IL-12, TNF, IL-4, IL-10 та IL-1Ra), відновлення субпопуляційного складу лімфоцитів (CD3+, CD4+, CD8+, CD20+, CD25+, CD16+, CD56+), нормалізації імунорегуляторного індексу Th/Ts і співвідношення Т/В-лімфоцитів. Стійки позитивні зміни спостерігалися після п’ятого курсу лікування. Ефективність терапії підвищувалася разом із збільшенням призначених курсів аміксину ІС (8 – 10). Призначення аміксину ІС супроводжувалося покращенням якості життя у 93,3 % хворих, зниженням активності АлАТ, АсАТ у 65 % хворих, зменшенням кількості рецидивів у 9 % хворих, елімінацією RNA HCV у 18,3 % хворих; у 63,3 % хворих відбувалося зменшення індексу фіброзу за ДЛШ.

9. Комбінована терапія аміксином ІС і веро-рибавірином протягом 1 року порівняно з дворічною монотерапією аміксином ІС має значні переваги: частіше спостерігали зникнення RNA HCV з сироватки крові хворих (63,3 % проти 18,3 %, p<0,05), у меншої кількості хворих встановлено відсутність реакції (5 % проти 20 %, p<0,05) та відмічено рецидиви (8,3 % проти 15 %, p<0,01).

Публікації автора:

1. Чабан Т.В. Сравнительная оценка клинической эффективности применения амиксина и лаферона при хроническом гепатите С / Т.В. Чабан, Е.В. Никитин // Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім. П.Л. Шупика. - Київ, 2000. - Вип. 9. - Кн. 4. - С. 198-199. (Здобувачем проведено обстеження хворих, аналіз ефективності призначеного лікування).

2. Нікітін Є.В. Застосування аміксину в терапії хронічного гепатиту С / Є.В. Нікітін, К.Л. Сервецький, Т.В. Чабан // Інфекційні хвороби. – 2005. - № 4. – С. 42-45. (Здобувачем проведено обстеження хворих, аналіз ефективності призначеного лікування, статистична обробка, формулювання висновків, підготовка до друку).

3. Чабан Т.В. Стан процесів перекисного окислення ліпідів та антиоксидантної системи у хворих на хронічний гепатит С з нормальною активністю амінотрансфераз / Т.В. Чабан // Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології: Зб. наук. праць – Київ; Луганськ; Харків. – 2005. – Випуск 6 (69). – С. 243-247.

4. Современные аспекты противовирусной и патогенетической терапии вирусных гепатитов / [Е.В. Никитин, К.Л. Сервецкий, Е.Н. Усыченко, А.Л. Роганкова, Т.В. Чабан] // Медична реабілітація, курортологія, фізіотерапія. – 2005. - № 2 (42). – С. 24-27. (Здобувачем здійснено збір та аналіз літератури, узагальнення, підготовка до друку).

5. Роль процесів внутрішньоклітинної взаємодії в механізмах хронізації вірусного гепатиту С / [Є.В. Нікітін, К.Л. Сервецький, К.М. Усиченко, Г.Л. Роганкова, Т.В. Чабан] // Одеський медичний журнал. – 2005. - № 3 (89). – С. 93-96. (Здобувачем здійснено збір та аналіз літератури, узагальнення, підготовка до друку).

6. Сучасні уявлення про механізм дії та використання інтерферонів і інтерфероногенів при хронічних гепатитах / [Є.В. Нікітін, К.Л. Сервецький, К.М. Усиченко, Г.Л. Роганкова, Т.В. Чабан] // Інфекційні хвороби. – 2005. - № 2. – С. 74-79. (Здобувачем здійснено аналіз літератури, узагальнення, підготовка до друку).

7. Нікітін Є.В. Значення системи інтерферону в забезпеченні резистентності організму людини / Є.В. Нікітін, Т.В. Чабан, С.К. Сервецький // Інфекційні хвороби. – 2006. - № 3. – С. 67-72. (Здобувачем здійснено аналіз літератури, узагальнення, підготовка до друку).

8. Нікітін Є.В. Перспективи використання цитокінів в медичній практиці / Є.В. Нікітін, Т.В. Чабан, С.К. Сервецький // Інфекційні хвороби. – 2006. - № 4. – С. 70-76. (Здобувачем здійснено аналіз літератури, узагальнення, підготовка до друку).

9. Чабан Т.В. Значення цитокінів в патогенезі та лікуванні хронічного гепатиту С / Т.В. Чабан // Буковинський медичний вісник. – 2006. – Т. 10, № 4. – С. 238- 241.

10. Некоторые аспекты патогенеза и патогенетической терапии хронических вирусных гепатитов / [В.Ю. Миронов, К.Л. Сервецкий, Е.В. Никитин, Б.Н. Пясецкий, Т.В. Чабан, Н.В. Андреева] // Буковинський медичний вісник. – 2006. – Т. 10, № 4. – С. 227-230. (Здобувачем проведено обстеження хворих, аналіз ефективності призначеного лікування, статистична обробка, формулювання висновків, підготовка до друку).

11. Чабан Т.В. Стан системи інтерферону, IL-4 та IL-10 у хворих на хронічний гепатит С / Т.В. Чабан // Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології: Зб. наук. праць – Київ; Луганськ; Харків. - 2006. – Випуск 4-5 (73-74). – С. 116-121.

12. Нікітін Є.В. Роль цитокінів в патогенезі інфекційних захворювань / Є.В. Нікітін, Т.В. Чабан, С.К. Сервецький // Інфекційні хвороби. – 2007. - № 1. – С. 57-61. (Здобувачем здійснено аналіз літератури, узагальнення, підготовка до друку).

13. Нікітін Є.В. Сучасні уявлення про систему цитокінів / Є.В. Нікітін, Т.В. Чабан, С.К. Сервецький // Інфекційні хвороби. – 2007. – № 2. – С. 64-69. (Здобувачем здійснено аналіз літератури, узагальнення, підготовка до друку).

14. Чабан Т.В. Динаміка вмісту фактору некрозу пухлин у хворих на хронічний гепатит С залежно від засобу терапії / Т.В. Чабан // Сучасні інфекції. – 2007. - № 1. – С. 4-9.

15. Чабан Т.В. Активність процесів перекисного окислення ліпідів, антиоксидантної системи та інтерфероногенезу у хворих на хронічний гепатит С / Т.В. Чабан // Науковий вісник Ужгородського університету, серія «Медицина». – 2007. - Випуск 31. – С. 51-56.

16. Чабан Т.В. Зміни з боку стану перекисного окислення ліпідів, системи антиоксидантного захисту та інтерфероногенезу у хворих на хронічний гепатит С під впливом аміксинотерапії / Т.В. Чабан // Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології: Зб. наук. праць – Київ; Луганськ; Харків. – 2007. – Випуск 3-4 (78-79). – С. 297-307.

17. Чабан Т.В. Стан глутатіонової протиперекисної системи, інтерфероногенезу та фіброзу печінки у хворих на хронічний гепатит С /
Т.В. Чабан // Сучасні інфекції. – 2007. - № 4. – С. 36-40.

18. Чабан Т.В. Функціонування системи ПОЛ/АОС, продукція трансформуючого фактора росту, CD4+-лімфоцитів та їх зв'язок з процесами фіброзоутворення у хворих на хронічний гепатит С / Т.В. Чабан // Український медичний альманах. – 2007. – Т. 10, № 6. – С. 169-172.

19. Чабан Т.В. Взаємозв'язок імунорегуляторного індексу, індексу декомпенсації антиоксидантної системи та фіброзоутворення в печінці у хворих на хронічний гепатит С / Т.В. Чабан // Вісник морської медицини. – 2007. - № 4 (38). – С. 80-85.

20. Чабан Т.В. Особливості формування продукції IL-2 у хворих на хронічний гепатит С / Т.В. Чабан // Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології: Зб. наук. праць – Київ – Луганськ - Харків. – 2007. – Випуск 5-6 (80-81). – С. 97-104.

21. Чабан Т.В. Можливість комбінованої терапії хворих на хронічний гепатит С / Т.В. Чабан // Сучасна гастроентерологія. – 2007 - № 6 (38). – С. 40-42.

22. Чабан Т.В. Особливості продукції деяких цитокінів у хворих на хронічний гепатит С / Т.В. Чабан // Інтегративна антропологія. – 2008. - № 1 (11). – С. 43-46.

23. Чабан Т.В. Метаболічні порушення та їх зв’язок з системою інтерферону у хворих на хронічний гепатит С / Т.В. Чабан // Досягнення біології та медицини. – 2008. - № 1 (11). – С. 51-54.

24. Чабан Т.В. Вплив аміксину ІС на показники цитокінової мережі при лікуванні хворих на хронічний гепатит С / Т.В. Чабан // Вісник невідкладної і відновної медицини. – 2008. – Т. 9, № 1. – С. 51-54.

25. Чабан Т.В. Взаємозв’язок ступеня фіброзоутворення в печінці та порушень в системі ПОЛ/АОС у хворих на хронічний гепатит С / Т.В.Чабан // Науковий вісник Ужгородського університету, серія «Медицина». – 2008. - Випуск 33. – С.141-144.

26. Нікітін Є.В. Зміни індексу фіброзу у хворих на хронічний гепатит С в динаміці лікування / Є.В. Нікітін, Т.В. Чабан // Медична реабілітація, фізіотерапія, курортологія. – 2008. - № 1 (53). – С. 23-26. (Здобувачем проведено обстеження хворих, аналіз ефективності призначеного лікування, статистична обробка, формулювання висновків, підготовка до друку).

27. Сервецкий К.Л. Использование астрагала шерстистоцветкового в комплексной терапии хронического гепатита С / К.Л. Сервецкий, Е.В. Никитин, Т.В. Чабан // Вирусные гепатиты с парентеральным механизмом передачи возбудителей и их исходы. - Киев, 2001. - С. 309-313. (Здобувачем проведено обстеження хворих, аналіз ефективності призначеного лікування, статистична обробка, формулювання висновків, підготовка до друку).

28. Патент на корисну модель 31301 Україна, МПК (2006) G 01 N 33/50 A 61 B 10/00. Спосіб визначення ступеня активності патологічного процесу в печінці у хворих на хронічний гепатит С / Нікітін Є.В., Сервецький К.Л., Чабан Т.В.; заявник і патентовласник Одеський державний медичний університет. - № а 200713990 ; заявл. 13.12.07 ; опубл. 10.04.08, Бюл. № 7.

29. Патент на корисну модель 31302 Україна, МПК (2006) A 61 К 31/74. Спосіб лікування хронічного гепатиту / Нікітін Є.В., Сервецький К.Л., Чабан Т.В.; заявник і патентовласник Одеський державний медичний університет. - № а 200713993 ; заявл. 13.12.07 ; опубл. 10.04.08, Бюл. № 7.

30. Патент на корисну модель 31300 Україна, МПК (2006) G 01 N 33/50 A 61 B 10/00. Спосіб визначення стану розвитку цирозу печінки у хворого на хронічний гепатит С / Нікітін Є.В., Сервецький К.Л., Чабан Т.В.; заявник і патентовласник Одеський державний медичний університет. - № а 200713988 ; заявл. 13.12.07 ; опубл. 10.04.08, Бюл. № 7.

31. Диагностика, лечение, профилактика и диспансеризация взрослых и детей, больных вирусными гепатитами // Методические рекомендации. – Одесса, 2002. – 30 с.

32. Никитин Е.В. Эффективность флаванобола в комплексной терапии больных хроническим гепатитом С / Е.В. Никитин, Т.В. Чабан, Е.А. Буйко // Сучасна терапія хворих з інфекційною та паразитарною патологією на догоспітальному та госпітальному етапах. Методи профілактики : наук.-практ. конф. з міжнародною участю, (Харків, 2002 р.). – Х., 2002. – С. 38-39.

33. Никитин Е.В. Использование флаванобола в комплексной терапии хронического гепатита С / Е.В. Никитин, Т.В. Чабан // Материалы VI Российского съезда врачей-инфекционистов, (Санкт-Петербург, 29-31 октября, 2003 г.). – С-Пб., 2003. - С. 274-275.

34. Никитин Е.В. Использование препарата Янтарин-детокс в комплексной терапии больных хроническим гепатитом С / Е.В. Никитин, Т.В. Чабан // Гепатити в практиці терапевта, сімейного лікаря та інфекціоніста. Сучасні методи діагностики і терапії: матеріали наук.-практ. конф. з міжнародною участю, (Харків, 12-12 березня, 2003 р.). – Х., 2003. – С. 190-192.

35. Нікітін Є.В. Основні напрямки в лікуванні вірусних інфекцій / Є.В. Нікітін, К.Л. Сервецький, Т.В.Чабан // Вірусні хвороби. Токсоплазмоз. Хламідіоз : матеріали наук.-практ. конф. і пленуму Асоціації інфекціоністів України, (Тернопіль, 5-6 травня 2004 р.). – Тернопіль : "Укрмедкнига", 2004. - С. 153-155.

36. Некоторые аспекты влияния интерфероногена амиксина на процессы межклеточного взаимодействия у больных хроническим гепатитом С / [К.Л. Сервецкий, Е.В. Никитин, Л.Н. Величко, Е.Н. Усыченко, Т.В. Чабан, Е.М. Усыченко, А.Л. Роганкова, Е.В. Ангелова] // ІІ Всемирный конгресс по иммунопатиологии и аллергии (Москва, 14-17 мая 2004 г.). Алергология и иммунология. – 2004. – Т. 5. - № 1. – С. 118.

37. Использование интерфероногенов в комплексной терапии хронических заболеваний вирусной этиологии / [Е.В. Никитин, К.Л. Сервецкий, Т.В. Чабан, Е.Н. Усыченко, Е.Е. Никитина, В.А. Карпинчик] // ІІ Всемирный конгресс по иммунопатологии и аллергии (Москва, 14-17 мая 2004 г.). Алергология и иммунология. – 2004. – Т. 5. - № 1. – С. 117.

38. Никитин Е.В. Современные направления терапии хронических вирусных гепатитов / Е.В. Никитин, К.Л. Сервецкий, Т.В. Чабан // Узловые вопросы борьбы с инфекцией : материалы Российской научно-практической конференции, (Санкт-Петербург, 1-2 декабря 2004 г.). – С-Пб, 2004. - С. 175.

39. Нікітін Є.В. Можливості застосування аміксину в комплексній терапії хворих на хронічний гепатит С / Є.В. Нікітін, К.Л. Сервецький, Т.В. Чабан // Проблеми клініки, діагностики і терапії гепатитів : зб. праць наук.-практ. конф., (Харків, 2005 р.). – Х., 2005. – С. 160-161.

40. Нікітін Є.В. Вплив аміксину на процеси перекисного окислення ліпідів у хворих на хронічний гепатит С / Є.В. Нікітін, К.Л. Сервецький, Т.В. Чабан // Хіміотерапія та імунокорекція інфекційних хвороб : матеріали наук.-практ. конф. і Пленуму Асоціації інфекціоністів України, (Тернопіль, 30 травня – 1 червня 2005 р.). – Тернопіль: "Укрмедкнига", 2005. - С. 67-69.

41. Роль системи цитокінів в патогенезі хронічного гепатиту С / К.Л. Сервецький, В.Ю. Миронов, Т.В. Чабан, О.А. Герасименко // Хіміотерапія та імунокорекція інфекційних хвороб : матеріали наук.-практ. конф. і Пленуму Асоціації інфекціоністів України, (Тернопіль, 30 травня – 1 червня 2005 р.). – Тернопіль: "Укрмедкнига", 2005. - С. 310-311.

42. Можливі напрямки регулювання специфічної та клітинної відповіді у хворих на хронічний гепатит С / [Є.В. Нікітін, К.Л. Сервецький, Т.В. Чабан, К.М. Усиченко, А.О. Осадчий] // Інфекційні хвороби, туберкульоз та сучасний стан довкілля. Епідеміологія, мікробіологія, діагностика : матеріали конф., (Львів, 5-6 травня 2005 р.). – Львів, 2005. - С. 164-165.

43. Активность процессов перекисного окисления липидов и состояние антиоксидантной системы у больных хроническим гепатитом С / К.Л. Сервецкий, Е.В. Никитин, Т.В. Чабан // IV-і читання В.В. Підвисоцького: бюлетень матеріалів наук. конф., (Одеса, 26-27 травня 2005 р.). – Одеса, 2005. – С. 91.

44. Сучасні напрямки терапії хворих на хронічний гепатит С / Є.В. Нікітін, К.Л. Сервецький, Т.В. Чабан, В.Ю. Миронов // Актуальні питання клінічної, лабораторної імунології та алергології: матеріали VІІ наук.-практ. конф. – Імунологія та алергологія. – 2005. - № 3 . – С. 101-102.

45. Чабан Т.В. Состояние интерфероногенеза у больных хроническим гепатитом С / Т.В. Чабан // V-і читання В.В. Підвисоцького: бюлетень матеріалів наук. конф., (Одеса, 25-26 травня, 2006 р.). – Одеса, 2006. – С. 100-101.

46. Чабан Т.В. Метаболічні та імунологічні порушення у хворих на хронічний гепатит С / Т.В. Чабан // Інфекційні хвороби – загальномедична проблема : матеріали VІІ з’їзду інфекціоністів України, (Миргород, 27-29 вересня 2006 р.). – Тернопіль: "Укрмедкнига", 2006. - С. 113-115.

47. Некоторые особенности регуляции иммунного ответа интерфероногеном амиксином у больных хроническим гепатитом С / [Е.В. Никитин, К.Л. Сервецкий, Е.М. Усыченко, Т.В. Чабан, Е.Н. Усыченко] // Материалы VI съезда аллергологов и иммунологов СНГ, (Москва, 12-14 сентября, 2006 г.). - Аллергология и иммунология. – 2006. – Т. 7, № 3. – С. 402-403.

48. Никитин Е.В. Влияние амиксина ІС на интерфероногенез, состояние ПОЛ/АОС у больных хроническим гепатитом С / Е.В. Никитин, Т.В. Чабан // Материалы Юбилейной Российской научной конференции, посвященной 175-летию со дня рождения С.П. Боткина, (Санкт-Петербург, 29-31 мая 2007 г.). – С-Пб., 2007. - С. 277.

49. Сервецкий К.Л. Содержание TNF в сыворотке крови больных хронической HСV-инфекцией в зависимости от активности гепатита / К.Л. Сервецкий, Т.В. Чабан // Материалы Юбилейной Российской научной конференции, посвященной 175-летию со дня рождения С.П. Боткина (Санкт-Петербург, 29-31 мая 2007 г.). – С-Пб., 2007. – С. 288.

50. Чабан Т.В. Порушення в системі цитокінів у хворих на хронічний гепатит С / Т.В. Чабан, О.А. Герасименко // Хвороби печінки в практиці інфекціоніста : матеріали наук.-практ. конф. і пленуму Асоціації інфекціоністів України (Донецьк, 26-27 квітня 2007 р.). – Тернопіль: ТДМУ "Укрмедкнига". -С. 147-149.

51. Чабан Т.В. Використання комбінованої терапії аміксин ІС + веро-рибавірин в лікуванні хворих на хронічний гепатит С / Т.В. Чабан // Сучасні підходи до діагностики та лікування в клінічній інфектології : матеріали наук.-практ. конф., (Харків, 14 листопада 2007 р.). – Х., 2007. - С. 141-142.

52. Чабан Т.В., Взаємодія цитокінів та імунокомпетентних клітин у хворих на хронічний гепатит С / Т.В. Чабан, О.І. Верещагіна // Досягнення і проблеми клінічної інфектології : матеріали наук.-практ. конф. і пленуму Асоціації інфекціоністів України, (Тернопіль, 21-22 травня 2008 р.). – Тернопіль: ТДМУ "Укрмедкнига", 2008. - С. 102-104.

53. Чабан Т.В. Комбінована терапія хворих на хронічний гепатит С із використанням аміксину ІС та веро-рибавірину / Т.В. Чабан // Лікування та реабілітація у загальній практиці – сімейній медицині : матеріали ІІ Української республіканської наук.-практ. конф., (Одеса, 15-16 травня 2008 р.). – Одеса, 2008. - С. 110.