Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Історичні науки / Всесвітня історія


Яковенко Наталя Леонідівна. Європейська інтеграційна політика Великої Британії та міжнародні чинники її формування (друга половина XX - початок XXI ст.) : дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / Донецький національний ун-т. - Донецьк, 2005.



Анотація до роботи:

Яковенко Н.Л. Європейська інтеграційна політика Великої Британії та міжнародні чинники її формування (друга половина ХХ – початок ХХІ ст.). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальністю 07.00.02 – всесвітня історія. – Донецький національний університет. – Донецьк, 2005.

Досліджено процес еволюції британської європейської інтеграційної політики впродовж другої половини ХХ – початку ХХІ століть. Простежується трансформація концептуальних засад, якими керувався офіційний Лондон у розробці зовнішньополітичного курсу впродовж зазначеного періоду. Виокремлено головні етапи членства Великої Британії в ЄС (ЄЕС). Розглянуто позицію держави щодо європейської валютної системи та британську роль в європейському співробітництві в галузі безпеки та оборони. Показано вплив зовнішньополітичних чинників в особі “особливих відносин” зі Сполученими Штатами та Співдружності націй на позицію держави щодо європейської інтеграційної політики. Висвітлено еволюцію взаємовідносин між США та Великою Британією впродовж другої половини ХХ – початку ХХІ ст., наголошено на важливості чинника “особливих відносин” в формуванні особливої позиції держави серед партнерів по ЄС та привілейованої ролі в НАТО. Показано синхронізацію дій Вашингтона та Лондона у боротьбі з міжнародним тероризмом після подій 11 вересня 2001 р. Проаналізовано показано процес трансформації Імперії у Співдружність. Розкрито вплив чинника Співдружності на вступ Британії до ЄЕС. Показано поступове зменшення ролі чинника Співдружності на формування британської європолітики та його другорядність на сучасному етапі. Зазначено наявність співробітництва між Сполученим Королівством та Україною. Обґрунтовано потенційну можливість пожвавлення україно-британської взаємодії. Сформульовано низку теоретичних положень, узагальнень і висновків, які окреслюють сутність процесів щодо формування зовнішньополітичного курсу Великої Британії.