Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Онкологія


388. Крахмальов Павло Сергійович. Застосування радіомодифікаторів - сульфату міді та рекомбінантного альфа2b- інтерферону в комбінованому лікуванні хворих на рак стравоходу та рак шлунка з поширенням на стравохід: дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / АМН України; Інститут онкології. - К., 2004. , табл.



Анотація до роботи:

Крахмальов П.С. Застосування радіомодифікаторів - сульфату міді та рекомбінантного 2b-інтерферону - в комбінованому лікуванні хворих на рак стравоходу та рак шлунка з поширенням на стравохід. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.07 - онкологія. - Інститут онкології АМН України, Київ, 2004.

Дисертацію присвячено вивченню застосування радіомодифікаторів -сульфату міді та рекомбінантного 2b-інтерферону у комбінованому лікуванні хворих на рак стравоходу та рак шлунка з поширенням на стравохід.

Полірадіомодифікація (сульфат міді та інтерферон) була застосована під час передопераційної променевої терапії у 34 хворих на рак стравоходу. До 2-х контрольних груп увійшли по 45 хворих (радіомодифікація тільки сульфатом міді та тільки передопераційне опромінення). У 39 хворих на рак шлунка з поширенням на стравохід була застосована радіомодифікація сульфатом міді під час профілактичного післяопераційного опромінення, контрольну групу склали 40 хворих (тільки операція). Вивчено лікувальний патоморфоз карцином стравоходу при застосуванні полірадіомодифікації. У ході проведених досліджень встановлено, що використання полірадіомодифікації підвищує частоту випадків повної та часткової регресії пухлин з 26,7% (тільки променева терапія) до 91,1% (р<0,05), підвищує 2-х річну виживаність з 11,5% (тільки променева терапія) до 35,3% (р<0,05). Використання післяопераційної променевої терапії з радіосенсибілізатором сульфатом міді підвищує 3-річну виживаність у хворих на рак шлунка з поширенням на стравохід з 7,6% (тільки операція) до 26,5% (р<0,05). Лікувальний патоморфоз карциноми стравоходу після опромінення з використанням полірадіомодифікації характеризується зниженням вмісту життєздатної пухлинної паренхіми з 32,8% (тільки променева терапія) до 14,1% та підвищенням вмісту клітин з патологічними мітозами та клітин у стані апоптозу з 6-10 до 15-30 на одне поле зору мікроскопу.

  1. Застосування полірадіомодифікації (сульфат міді та 2b-інтерферон) суттєво поліпшує безпосередні результати передопераційної променевої терапії хворих на рак стравоходу; підвищує відсоток випадків повної та часткової регресії пухлин з 26,7% (тільки променева терапія) до 91,1% (р<0,05).

  2. Лікувальний патоморфоз карциноми стравоходу після опромінення з використанням полірадіомодифікації характеризується зниженням вмісту життєздатної пухлинної паренхіми з 32,8% (тільки променева терапія) до 14,1% та підвищенням вмісту патологічних мітозів клітин та клітин у стані апоптозу з 6-10 до 15-30 на одне поле зору мікроскопу.

  3. Використання передопераційного опромінення з полїрадіомодифікацією у хворих на рак стравоходу підвищує 2-х річну виживаність з 11,5% (тільки променева терапія) до 35,3% (р<0,05).

  4. Післяопераційна променева терапія з радіомодифікатором сульфатом міді у хворих на рак шлунка з поширенням на стравохід добре переноситься пацієнтами та супроводжується низьким рівнем ускладнень. Лейкопенія 1 ступеня спостерігається у 17,9% хворих, II ступеня - у 12,8%, ІІІ-го ступеня лише у 2,6% хворих.

  5. Використання післяопераційної променевої терапії з радіосенсибілізатором сульфатом міді підвищує 3-річну виживаність у хворих на рак шлунка з поширенням на стравохід з 7,6% (тільки операція) до 26,5% (р<0,05) та забезпечує достовірно кращі результати у хворих із стадіями T3-4NOMO та T3-4N1MO.

Публікації автора:

1. Киркилевский С.И., Ганул В.Л., Зайцев С.Л., Хруленко Л.Т., Крахмалев П.С. Применение сульфата меди в лечении рака пищевода // Врачебное дело.-І999.-№6.-С.51-55. (Здобувачем зібрано клінічний матеріал і проведено обробку, написана та підготовлена до друку робота).

2. Ганул В.Л., Киркилевский С.И., Крахмалев П.С. Пути повышения эффективности лечения больных раком грудного отдела пищевода // Онкология. - 2001. - Т.З, №2-3. - С. 177-180. (Здобувачем проведено огляд літератури, зібрано клінічний матеріал і проведено обробку, написана та підготовлена до друку робота).

3. Галахін К.О., Кіркілевський С.І., Крахмальов П.С. Лікувальний патоморфоз карцином стравоходу при впливі передопераційної антибластомної терапії //Вісник морфології . -2003. №1.-C.75-76. (Здобувачем проведено огляд літератури, сформовано серії досліджень і проведено обробку, написана та підготовлена до друку робота).

4. Ганул В.Л., Киркилевский С.И., Крахмалев П.С. Пути повышения эффективности лечения больных раком внутригрудного отдела пищевода // 10 З'їзд онкологів України: Матеріали з'їзду. К., 2001. -С. 153.

5. Киркилевский С.И., Крахмалев П.С., Комбинированное лечение при раке пищевода и раке желудка с переходом на пищевод у больных пожилого возраста.// Матеріали науково-практичної конференції "Лікування онкологічних хворих похилого віку".-2002. Київ. -С.33.

6. Крахмалев П.С. Комбинированное лечение больных раком желудка с переходом на пищевод с использованием послеоперационной лучевой терапии на фоне радиомодификации // 10 З'їзд онкологів України: Матеріали з'їзду. Тези доповідей — К., 2001. - С. 115.

7. Крахмальов П.С. Комбіноване лікування хворих на рак стравоходу та на рак шлунка з поширенням на стравохід із застосуванням перед- та післяопераційної променевої терапії на тлі радіомодифікації // V Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих учених. Тези доповідей. -Тернопіль. - 2001. - С.140

8. Крахмалев П.С. Комбинированное лечение больных раком пищевода и раком желудка с переходом на пищевод с использованием пред- и послеоперационной лучевой терапии на фоне радио модификации // Тезисы IV Республиканской научно-практической конференции молодых онкологов Украины «Современные проблемы экспериментальной и клинической онкологии», Київ, -2001. -С.10.