Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Медична реабілітація, фізіотерапія та курортологія


Тещук Віктор Йосипович. Застосування резонансної магніто-квантової терапії у відновлювальному лікуванні хворих з неврологічними синдромами поперекового остеохондрозу на шпитальному етапі : Дис... канд. наук: 14.01.33 - 2008.



Анотація до роботи:

Тещук В. Й. Застосування резонансної магніто-квантової терапії у відновлювальному лікуванні хворих з неврологічними синдромами поперекового остеохондрозу на шпитальному етапі. — Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.33 — медична реабілітація, фізіотерапія та курортологія. — Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України. — Одеса, 2007.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності відновлювального лікування хворих із неврологічними синдромами поперекового остеохондрозу, що перебувають на шпитальному етапі, на основі комплексного застосування медикаментозної й різних варіантів резонансної магніто-квантової терапії з урахуванням клініко-нейрофункціональних особливостей перебігу захворювання.

Комплексне лікування із включенням резонансної магніто-квантової терапії (за локальною і багаторівневою методиками) сприяє регресу больового синдрому, позитивним змінам у клінічній картині захворювання, справляє сано- і патогенетичний вплив, що підтверджується поліпшенням клініко-неврологічного статусу, функціонального стану нейромоторного апарату, периферичного кровообігу.

Доведено перевагу нормалізуючого впливу комплексного застосування медикаментозної й багаторівневої методики резонансної магніто-квантової терапії.

Розроблені комплекси відновлювального лікування є диференційованими залежно від тяжкості перебігу захворювання, неврологічного синдрому, їхнє застосування сприяє значному підвищенню ефективності терапії на шпитальному етапі й покращанню якості життя зазначеного контингенту хворих.

В дисертації наведено теоретичне обґрунтування і нове рішення наукової задачі, сутність якої полягає в підвищенні ефективності відновлювального лікування хворих із неврологічними синдромами поперекового остеохондрозу на шпитальному етапі шляхом комплексного застосування медикаментозної і різних методик резонансної магніто-квантової терапії з урахуванням клініко-нейрофункціональних особливостей перебігу захворювання.

1. Неврологічні синдроми поперекового остеохондрозу, який підтверджено даними комп’ютерної томографії, характеризуються різноманітною суб’єктивною та об’єктивною симптоматикою, супроводжуються змінами у функціональному стані основних ланок нейромоторного апарату (за даними інтерференційної та стимуляційної електронейроміографії) та периферичного кровообігу (за даними реовазографії), ступінь зрушень яких корелює з вираженістю больового, неврологічного (рефлекторні та корінцеві) синдромів і тривалістю захворювання.

2. Застосування медикаментозної терапії у хворих із неврологічними синдромами поперекового остеохондрозу зменшує больовий синдром у 60,2 % осіб, що супроводжується позитивними змінами у неврологічному статусі й периферичному кровообігу, а також справляє позитивний вплив переважно на периферичні відділи рухових аксонів і, у меншому ступені, на функціональний стан спінальних мотонейронів. Найбільш виражений ефект відзначається у хворих зі слабо та помірно вираженим больовим синдромом при тривалості захворювання до 5 років.

3. Застосування локальної методики резонансної магніто-квантової терапії у хворих із неврологічними синдромами поперекового остеохондрозу супроводжується регресом больового синдрому у 80,2 % осіб, суттєвими змінами у неврологічному статусі й периферичному кровообігу, більшою мірою, порівняно з медикаментозною терапією, позитивно впливає на функціональний стан периферичних нервів у проксимальному відділі, а також рухових і чутливих нейронів спинного мозку. Цей лікувальний комплекс є ефективним у хворих із рефлекторними і корінцевими синдромами при слабо та помірно вираженому больовому синдромі при тривалості захворювання 5–10 років.

4. Комплексне застосування медикаментозної й багаторівневої методики резонансної магніто-квантової терапії дає найкращий результат, що підтверджується зникненням больового синдрому у 95,6 % осіб, статистично значущою позитивною динамікою в неврологічній картині захворювання, нормалізацією функціонального стану дистальних і проксимальних відділів периферичних нервів, рухових і чутливих нейронів спинного мозку (М-відповідь, Н-рефлекс, співвідношення Нмакс/Ммакс, F-хвиля, швидкість розповсюдження збудження в проксимальному й дистальному відділах рухового аксона) і периферичного кровообігу (рівень кровонаповнення, еластичність, тонус судин, коефіцієнт асиметрії) у хворих із неврологічними синдромами поперекового остеохондрозу при різній тривалості захворювання, виразності больового синдрому й неврологічних проявів.

5. Розроблені комплекси відновлювального лікування з використанням різних методик резонансної магніто-квантової терапії є диференційованими залежно від тяжкості і тривалості перебігу захворювання, неврологічного синдрому (рефлекторні й корінцеві синдроми); їхнє застосування сприяє значному підвищенню ефективності терапії на шпитальному етапі.

6. Позитивний ефект резонансної магніто-квантової терапії у комплексному відновлювальному лікуванні хворих із неврологічними синдромами поперекового остеохондрозу підтверджується безпосередніми і віддаленими результатами, що свідчать про стійку позитивну динаміку клініко-неврологічних і нейрофункціональних показників. Застосування резонансної магніто-квантової терапії підвищує ефективність відновлювального лікування і розширює можливості диференційованих сано- і патогенетичних підходів, які базуються на застосуванні локальної і багаторівневої методик у хворих із неврологічними синдромами поперекового остеохондрозу.