Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Дитяча хірургія


Махер Абдалла Атієх Юсеф. Застосування внутрішньотканинного діадинамофорезу антибіотиків та озонованого фізіологічного розчину в комплексному лікуванні вродженого гідронефрозу у дітей (клініко-експериментальне дослідження): дисертація канд. мед. наук: 14.01.09 / Інститут невідкладної і відновної хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. - Донецьк, 2003. : іл.



Анотація до роботи:

Махер А.А. Юсеф. Застосування внутрішньотканинного діадинамофорезу антибіотиків та озонованого фізіологічного розчину в комплексному лікуванні вродженого гідронефрозу у дітей. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.09 – дитяча хірургія. – Інститут невідкладної і відновної хірургії ім. В.К.Гусака Академії медичних наук України, Донецьк, 2003 р.

Дисертація присвячена питанням покращення результатів лікування вроджених гідронефрозів, які ускладнюються вторинним пієлонефритом, у дітей. Гідронефротич-на трансформація і пієлонефрит зумовлюють мікроциркуляторні та нефросклеротичні зміни в нирках, значно знижуючи проникання антибіотиків у тканини.

В експерименті вивчена електрофоретична рухомість та стійкість активності антибіотиків в електричному полі. Проведена оцінка ефективності антибіотико-терапії з використанням внутрішньотканинного діадинамофорезу гентаміцину.

Проаналізовані результати лікування 125 дітей з вродженим гідронефрозом, ускладненим пієлонефритом. Розроблена комплексна програма лікування, яка вклю-чала ранню хірургічну корекцію вади, використання внутрішньотканинного діади-намофорезу антибіотиків та санацію верхніх сечовивідних шляхів озонованим фізіо-логічним розчином.

При вторинному пієлонефриті переважають високо резистентні до антибіоти-ків кокова флора та кишкова паличка.

Діадинамічні струми не порушують хімічну структуру антибіотиків і не змінюють їхню активність. Діадинамофорез підвищує концентрацію антибіотика в 8,09 рази в паренхімі нирки і в 3,6 рази в сечі, подовжує дію до 12-16 годин.

Озонований фізіологічний розчин дозволяє за 4-5 діб одержати стійку санацію сечі.

Впровадження лікувального комплексу покращило перебіг післяопераційного періоду, знизило кількість рецидивів пієлонефритів з 30,8 до 19,6 %.

  1. У дисертації вирішена актуальна наукова задача поліпшення результатів лікування вродженого гідронефрозу, ускладненого пієлонефритом, у дітей шляхом ранньої хірургічної корекції вади та удосконалення консервативних методів терапії.

  2. Вторинні пієлонефрити – найчастіше ускладнення вроджених гідронефрозів у дітей. Частота виникнення вторинних пієлонефритів залежить від віку дитини: у дітей до 6 місяців вона складає 18±10%, а у дітей старше 10 років досягає 96±4%.

  3. Мікрофлора, яка викликає вторинні пієлонефрити, різноманітна. Провідне місце займає кокова флора (24,47%) в асоціації з кишкового паличкою (22,7%). Більше ніж до половини вивчених нами антибіотиків чутливість мікрофлори не перевищує 50%. Високочутливою вона залишається до абакталу (89,6%), клафорану (86,9%), фортуму (83,4%), тієнаму (80,6%).

  4. Застосування внутрішньотканинного діадинамофорезу дозволяє підвищити концентрацію антибіотика в паренхімі нирки у 8 разів, а в сечі – у 3,6 рази щодо стандартної антибіотикотерапії та створити постійну його концентрацію протягом 16 годин, а також проводити ранню електростимуляцію миски й сечоводу, що сприяє швидшому загоєнню анастомозу та ранньому відновленню уродинаміки.

  5. Під впливом розробленого нами способу антибактеріальної терапії відбу-вається обмеження зони розповсюдження запального ураження в нирці тільки кортикальним шаром. Відзначається помірна інтенсивність і поширеність запальної інфільтрації тканин, майже повна відсутність лейкоцитарного компоненту клітинної реакції, раннє зникнення запального процесу, що обумовлює повну реституцію тканини нирки.

  6. Використання озонованого фізіологічного розчину з концентрацією озону 6-8 мг/л для промивання порожнинної системи нирки дозволяє за 4-5 діб здійснити повну й стійку санацію сечі, підвищити оксигенацію зони анастомозу, що сприяє його ранньому загоєнню.

  7. Рання хірургічна корекція вроджених гідронефрозів у дітей та інтенсивна консервативна терапія вторинних пієлонефритів дозволила створити сприятливі умови для виконання органозберігаючих операцій, раннього відновлення функціональних порушень нирки, неускладненого перебігу післяопераційного періоду і зменшення кількості рецидивів пієлонефриту з 30,8 % до 19,6 %.

Публікації автора:

  1. Лапшин В.В., Давиденко В.Б., Вьюн В.В., Махер А.А. Юсеф. Профилактика и лечение послеоперационного пиелонефрита при хирургической коррекции гидро-нефроза у детей // Врачебная практика. – 2001. – № 2. – С. 91-93. Поданi результати власних дослiджень по вплину озонотерапії та діадинамофорезу антибіотиків на перебiг післяопераційного пієлонефриту при гідронефрозі у дітей.

  2. Махер А.А. Юсеф. Экспериментальное обоснование диадинамофоретиче-ской антибактериальной терапии пиелонефритов // Експериментальна і клінічна медицина. – 2002. – № 2. – С. 119-21. Дисертантом у цiй роботi приведенi данi власних дослiджень з ефективностi діадинамофоретичної антибактеріальної терапії пієлонефритів при гідронефрозі у дітей.

  3. Цыганенко А.Я., Давиденко В.Б., Васильченко В.Н., Махер А.А. Юсеф., Штыкер С.Ю. Разработка эффективных методов лечения гнойно-септических про-цессов у детей на основе комплексных клинико-микробиологических исследований // Експериментальна і клінічна медицина. – 2002. – № 3. – С. 73-75. Дисертантом приведенi особисто отриманi данi з ефективностi лікування гнійно-запальних про-цесів у дітей на підставі клініко-мікробіологічних даних.

  4. Махер А.А. Юсеф. Современные подходы к лечению вторичных пиелонеф-ритов у детей // Медицина сегодня и завтра. – 2002. – № 4. – С. 87-89. Автором приведенi данi власних дослiджень з лікування вторинних пієлонефритів у дітей.

  5. Махер А.А. Юсеф, Давиденко В.Б. Новий спосіб лікування вторинного пієлонефриту при гідронефрозах у дітей: Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім. П.Л.Шупика. – Київ. – 2001. – С. 314-315. Дисертантом поданi резуль-тати власних дослiджень з лікування вторинного пієлонефриту при гідронефрозах у дітей, патогенетичне обгрунтування застосування внутрішньотканинного діадина-мофорезу антибіотиків у цього контингенту хворих і перші результати клінічного використання.

  6. Махер А.А. Юсеф, Давиденко В.Б. Спосіб антибактеріальної терапії при лі-куванні пієлонефритів у дітей // Педіатрія, акушерство та гінекологія. – 2003. – № 3. – С. 69. Дисертантом приведені особисто отримані дані з ефективності лікування післяопераційних пієлонефритів у дітей із застосування внутрішньотканинного діа-динамофорезу антибіотиків.

  7. Деклараційний патент України на винахід №52255А, МПК 7 А61Р13/00. Спосіб санації вивідної системи нирки при вторинних пієлонефритах. ХДМУ, Лапшин В.В., Махер А.А. Юсеф (JO), Давиденко В.Б. - Заявка № 2002032497 від 29.03.2002; опубліковано 16.12.2002. Бюл. № 12. Дисертантом приведенi данi влас-них експериментальних дослiджень щодо санації вивідної системи нирки при вторинних пієлонефритах.

  8. Лапшин В.В., Давиденко В.Б., Вьюн В.В., Махер А.А. Юсеф. Оптимизация терапии послеоперационного пиелонефрита при гидронефрозе у детей // Хирургия 2001. Достижения современной хирургии: Материалы ІІІ Российского научного фо-рума. – Москва. – 2001. – С. 206-207. Дисертантом подані особисто отримані ста-тистичні дані щодо особливостей оригінальної методики внутрішньотканинного електрофорезу антибіотиків, яка використовувалася у післяопераційному комплекс-ному лікуванні вродженого гідронефрозу у дітей.

  9. Лапшин В.В., Давиденко В.Б., Махер А.А. Юсеф. Підсилення терапії післяопераційного пієлонефриту у дітей // Праці VI конференції дитячих урологів України 25-26 жовтня 2001 р.: Тези доповідей. – Житомир. – 2001.– С. 24-25. Дисертантом у цiй роботi поданi особисто отриманi статистично достовірні резуль-тати лікування післяопераційного пієлонефриту у дітей.

  10. Давиденко В.Б., Махер А.А. Юсеф. Підвищення ефективності антибакте-ріальної терапії вторинних пієлонефритів у дітей // Матеріали ХХ з’їзду хірургів України. – Тернопіль. – 2002. – Т. 2. – С. 311. Дисертантом приведенi данi власних експериментальних дослiджень з ефективностi антибактеріальної терапії вторинних пієлонефритів у дітей.

  11. Штыкер С.Ю., Махер А.А. Юсеф., Давиденко В.Б. Новые направления озонотерапии в детской хирургии // Нові технології оздоровлення природними та преформованими факторами (фізіотерапія, озонотерапія, курортологія): Матеріали науково-практичної конференції. – Харків. – 2002. – С. 194-197. Дисертантом в цiй роботi приведенi особисто отриманi данi щодо впливу озонотерапії на перебіг вторинного пієлонефриту у дітей з гідронефрозом у післяопераційному періоді.

12. Махер А.А. Юсеф. Шляхи удосконалення антибактеріальної терапії пієло-нефритів у дітей // 7-й Міжнародний медичний конгрес студентів та молодих учених: Матеріали конгресу. – Тернопіль. – 2003. – С. 62. Автором приведенi данi власних клінічних дослiджень з ефективностi антибактеріальної терапії вторинних пієлонефритів у дітей.

13. Штыкер С.Ю., Махер А.А. Юсеф, Давиденко В.Б. Перспективы примене-ния озона в хирургии детского возраста // 3-я Міжнародна науково-практична кон-ференція “Наука і соціальні проблеми суспільства: медицина, фармація, біотехно-логія”: Тези доповідей. – Харків. – 2003. – Ч. 2. – С. 237. Дисертантом приведенi особисто отриманi данi з ефективностi лікування гнійно-запальних процесів у дітей на підставі експериментальних і клінічних даних.