Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Фізика твердого тіла


Довганюк Володимир Васильович. Зміни у дефектній структурі кристалів кремнію після високоенергетичного опромінення за даними методів високороздільної х-променевої дифрактометрії : дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2006. — 143арк. : рис. — Бібліогр.: арк. 130-143.



Анотація до роботи:

Довганюк В.В. “Зміни у дефектній структурі кристалів кремнію після високоенергетичного опромінення за даними методів високороздільної Х-променевої дифрактометрії” - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.07 - фізика твердого тіла. - Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Чернівці, 2006.

Дисертація присвячена вибору механізмів структурних перетворень та моделі дефектної структури кристалів кремнію, які дозволили адекватно описати всю складність структурних змін у цих кристалах після опромінення високоенергетичними електронами на основі аналізу результатів досліджень методами повної інтегральної відбивної здатності, дво- та трикристальної спектрометрії, а також комп’ютерного моделювання. Для інтерпретації результатів експериментальних досліджень використано основні положення динамічної теорії розсіяння Х-променів у реальних кристалах з рівномірно розподіленими мікродефектами та порушеним поверхневим шаром. Враховуючи складність та різноманітність дефектної структури монокристалічного Cz-Si домінуючими типами дефектів обрано дископодібні та сферичні кластери – преципітати SiO2 та дислокаційні петлі. Згідно з обраною моделлю дефектної структури досліджено динаміку зміни концентрацій і розмірів мікродефектів до і після опромінення кристалів. Використана при інтерпретації результатів методу ПІВЗ, модель дефектної структури кристалів кремнію з великою кількістю домінуючих типів дефектів дозволила якісно і кількісно описати результати дослідження методом КДВ. Використання різних порядків відбивання для методів ПІВЗ і КДВ дозволило виявити неоднорідний розподіл мікродефектів за товщиною кристала.