Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Історичні науки / Історія України


Захарків Максим Романович. Зміни у складі населення Лівобережної України в другій половині ХІХ ст. : Дис... канд. наук: 07.00.01 - 2007.



Анотація до роботи:

Захарків М.Р. Зміни у складі населення Лівобережної України в другій половині ХІХ ст. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.01 – історія України. – Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, Луганськ, 2007.

Дисертацію присвячено проблемі розвитку соціально-історичних та демографічних процесів серед населення Лівобережної України в другій половині ХІХ ст. В роботі аналізуються загальні тенденції економічного розвитку, динаміка чисельності, зміни в регіональній концентрації, демографічній структурі та національному складі населення, його виробничо-галузева та професійна зайнятість.

Досліджується вплив реформ 60-х рр. на зміни економічних відносин. Показано появу та розвиток нових організаційно-виробничих форм діяльності у сільськогосподарському та промисловому секторах, процес диференціації селянства та появу нових соціальних верств – робітників, буржуазії, інтелігенції.

Автором доповнено уявлення про передумови, обсяги, темпи та наслідки міграцій населення у другій половині XIX ст., визначено райони переселень, особливості міграцій в окремих губерніях Лівобережжя.

В складі населення кількісно переважали українці, росіяни та євреї як представники корінних національностей, що історично сформувалися на теренах Лівобережної України.

Динаміка зростання чисельності населення була обумовлена природно-демографічним фактором. Формування професійного складу та виробничо-галузевої структури населення відбувалося здебільшого під впливом міграційних процесів.

Автор зазначає, що вивчення питань дисертації надає змогу відокремити як регіональні особливості, так і загальні тенденції розвитку Харківської, Полтавської та Чернігівської губерній. Також визначені проблеми, що мають перспективи в якості наукового дослідження.