Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Біологічні науки / Фізіологія людини і тварин


Супруненко Костянтин Володимирович. Значення вітаміну А для фізіологічного стану кобил : дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / Полтавська держ. аграрна академія. — Полтава, 2006. — 154арк. : табл. — Бібліогр.: арк. 124-143.



Анотація до роботи:

Супруненко К.В. Значення вітаміну А для фізіологічного стану кобил. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата ветеринарних наук зі спеціальності 03.00.13 – фізіологія людини і тварин. – Національний аграрний університет, Київ, 2006.

В дисертації викладені результати експериментального дослідження впливу каротину корму на вміст вітаміну А, загального білка, його фракційний склад, активність АСТ, АЛТ, ГГТ та показники гуморального неспецифічного захисту в сироватці крові та фізіологічний стан кобил в останні місяці жеребності, а також впродовж двох місяців після неї.

Проведена порівняльна оцінка ефективності різношляхового введення препарату ретинолу ацетату. Встановлено, що у жеребних кобил після перорального застосування вітаміну А в дозі 700000 МО вміст загального білка сироватки крові збільшувався на відміну від такого в контрольній та групі тварин, яким вітамін А вводили внутрішньом’язово, а після родів його вміст зменшується. Вітамін А, введений жеребним кобилам перорально, збільшує його вміст в сироватці крові, на відміну від внутрішньом’язового введення. Пероральне навантаження жеребних кобил ретинолом ацетатом підвищує активність глутамілтрансамінази в післяродовий період, на відміну від внутрішньом’язового введення олійного розчину препарату.

Встановлено, що вітамін А, введений перорально жеребним кобилам, підвищує показники гуморального неспецифічного захисту організму тварин порівняно з внутрішньом’язовим введенням олійного розчину ретинолу, а після родів БАСК та ЛАСК знаходяться на вищому рівні, на відміну від такого -лізинів.

1. У дисертаційній роботі на основі результатів досліджень вперше установлена динаміка змін показників білкового обміну, індикаторних ферментів печінки та факторів природної резистентності у кобил при забезпеченні їх вітаміном А згідно норм та раціоні, дефіцитному по каротину. Встановлена перевага перорального застосування препаратів вітаміну А на відміну від введеного внутрішньом’язово. Отримані результати дозволяють вирішити проблему корекції А- вітамінної недостатності у кобил останнього триместру жеребності.

2. Утримання жеребних кобил на раціоні, дефіцитному за вмістом каротину, супроводжується зниженням вмісту вітаміну А в сироватці крові в 4,6 рази (р<0,001).

3. При дефіциті каротину в кормах вміст загального білку в сироватці крові в 1,31-1,41 рази нижчий, ніж у тварин, що утримуються на повноцінному раціоні (р<0,001). Поряд з цим змінюється співвідношення альбумінів і глобулінів.

4. Нестача каротину в раціоні жеребних кобил супроводжується зниженням активності аланінамінотрансамінази (в 1,4-2,37 разів,
р<0,01; 0,001) та гамаглутамілтрансферази (в 3,55-8,69 разів).

5. Пероральне застосування “Вітаміну А” на 8-9-му місяцях жеребності призводить до підвищення його концентрації в крові кобил на 10-му місяці жеребності в 3,74 рази (р<0,001), на 11-му - в 6,37 та 5,63 рази відносно контрольної та другої груп ( р<0,001).

6. У дослідних тварин, що отримували препарат перорально, вміст вітаміну в сироватці крові був в 1,88 та 1,95 разів вищим на 60-ту добу після вижеребки, ніж в контрольній та другій групах відповідно ( р<0,01).

7. Згодовування препаратів вітаміну А проявляється підвищенням загальної бактерицидної активності сироватки крові в останні місяці жеребності до 73,3±2,65%, що на 5,73% вище ніж у тварин контрольної групи.

8. Лізоцимна активність сироватки крові при пероральному застосуванні вітаміну А вища в 1,83 у відношенні до кобил контрольної
(р<0,01) і в 1,77 рази - до групи тварин, яким внутрішньом’язово вводили олійний розчин ретинолу ацетату.

Публікації автора:

А. Впровадження

1. Рекомендації по діагностиці А- гіповітамінозу коней / К. В. Супруненко, С. В. Аранчій. – Полтава, 2005. – 22 с.

Б. Список статей, опублікованих за темою дисертації

1. Локес П.І., Супруненко К.В., Кірдан О.В. Деякі морфологічні та біохімічні показники крові лошат раннього віку // Вісник Полтавського державного сільськогосподарського інституту. – 2000. - № 6. – С.46-47.

Дисертант проводив біохімічні дослідження всіх показників і узагальнив результати.

2. Супруненко К.В. Вікова динаміка вітаміну А у лошат. Наукові праці Полтавської державної аграрної академії. – Т.2. (21). Ветеринарні науки. – Полтава, 2002. – С. 300 - 302.

3. Супруненко К.В. А-гіповітаміноз у кобил за нестачі перетравного протеїну і каротину в кормах // Вісник Полтавської державної аграрної академії – 2005. № 2. – С. 123-124.

4. Супруненко К.В. Лечение гиповитаминоза А у лошадей путем перорального введения ретинола ацетата // Материалы ХVІІ Международной межвузовской научно-практической конференции «Новые фармакологические средства в ветеринарии» СПб. – 2005. – С. 97-98.

5. Супруненко К.В. Вплив вітамінізації кобил на показники неспецифічної резистентності організму. Наукові праці Південної філії “Кримський агротехнологічний університет” НАУ “Актуальні проблеми ветеринарної медицини”. Вип. 92.- Сімферополь, 2005. – С. 63-66.

6. Супруненко К.В., Локес П.И. Фармакокорекция гиповитаминоза А у кобыл // Практик. Санкт-Петербург. – 2006. - № 1. – С.78-81.

Дисертант проводив біохімічні дослідження всіх показників і узагальнив результати.